top of page

Dom dziecka to jedna z najstraszniejszych rzeczy jaka może przytrafić się młodemu​ człowiekowi na starcie. Niektórzy u progu wejścia w dorosłe życie pogrążają się w beznadziei​, czy wręcz ​w mroku​ świata przestępczego. 

Młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, podczas próby usamodzielnienia się często ponosi porażkę. To trudny okres, a wejście na rynek pracy zdaje się być ponad siły dużej części z nich. Ale nie dlatego że są gorsi, ale dlatego że nie zostali należycie przygotowani, i nie mają wystarczającego wsparcia. O czym w 2015 roku alarmował też NIK (raport).

SĄ DZIECI - DLA KTÓRYCH

           DORASTANIE TO BÓL                 i SAMOTNOŚĆ.

Żeglarstwo pomaga dzieciom zbudować poczucie własnej wartości. Podczas rejsów mogą odkryć swoje zdolności, rozwinąć talenty, nauczyć się odpowiedzialności za siebie i innych.

 

Wprowadzenie młodzieży z domów dziecka w dorosłość to wielkie wyzwanie. 

 

„Wspaniale jest patrzeć jak młodzi ludzie na pokładzie jachtu uczą się współpracy, nawiązują przyjaźnie, zyskują wiarę w swoje siły i osiągają cele własną pracą.”- mówi trener, kpt. Adam Wiśniewski. „Często to właśnie na rejsie po raz pierwszy przestają się czuć gorsi od innych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak pozytywnie wpływa to na ich życie."

PRZEZ ŻEGLARSTWO

         W DOROSŁE ŻYCIE

Kotwica 1
Kotwica 2

Praca na statku, choć wymagająca, daje wiele możliwości. Jako Oficer Nawigator/Mechanik, nasi podopieczni nie tylko mają dostęp do dobrze płatnej pracy, ale także podróżują po całym świecie. Pracują w międzynarodowym środowisku na różnych rodzajach statków, dokształcając się i awansując.

Jest jedna z niewielu ścieżek edukacji, która daje możliwość utrzymania się już z pierwszej pracy zaraz po Szkole!

ZAWÓD

         MARYNARZ

Kotwica 3
fom_2.jpg

Żeglarstwo, to pasja. Regaty, to pasja i wspólny cel - ZWYCIĘSTWO!

W roku 2021 możesz pomóc wychowankom Fundacji, biorąc udział w jednych charytatywnych regatach MileDOBRA. Wpłacając pieniądze na konkretną załogę, pomagasz młodzieży z domów dziecka, spełniać swoje marzenia. 

W wirtualnych regatach może wziąć udział każdy, przekazując pieniądze na rzecz Funduszu Stypendiów Żeglarskich, nie tylko wspiera Fundację, ale też bierze udział w wirtualnych regatach, gdzie liczy się tylko jedna wygrana - MŁODZIEŻ. 

Ty też możesz pomóc i dołączyć do akcji. Wystarczy wejść na stronę regat i wpłacić pieniądze, na konkretną załogę.  Każda jedna przekazana złotówka to jedna MILA. 

Charytatywne  

    Wirtualne Regaty

bottom of page